لینک های مفید آخر ماه

بسیار شده که لینک های مفیدی پیدا کردم و این لینک ها را بدلیل مشغله، در جایی ثبت کردم که بعدا سراغشان بروم.

ولی بعد از مدتی یا به فراموشی سپرده شدند، ویا بدلیل پراکنده بودن، هیچگاه دیگر پیدایشان نکردم.

با توجه به اینکه بسیاری از دوستان، رسم‏هایی نظیر به اشتراک گذاشتن لینک‏های مفید از مطالب یک سایت، ویا خود سایت بطور مرجع داشتند و دارند، من هم می خواهم همچین رسمی رو بطور ماهانه دنبال کنم تا هم یک قسمت مناسب برای گردآوری و دسته بندی آن ها داشته باشم و هم اگر احیانا به درد کسی خورد، که چه بهتر.

لینک های آخر ماه من:

سایت ها و وبلاگ ها

۱٫ اول از همه لینک برنامه نویس خوش زبان، رو می گذارم، که علی رغم اینکه یک برنامه نویس خوب است و در کنار آن، یک گیک حرفه ای تشریف دارند، مطالب خوبی در وبلاگش می گذاره و برای هرکسی (برنامه نویس و غیربرنامه نویس) می تونه مفید باشه.

البته یکم باید سختی رو برای ورود به سایتش تحمل کنید.

خصوصا اینکه برنامه های آموزشی خوبی رو دنبال می کنه و اگر برنامه خوبی هم سراغ داشته باشه، حتما معرفی می کنه (این رسم معرفی لینک‏ها رو در واقع از خودش یاد گرفتم).

۲٫ برای لینک بعدی، سراغ سفر دوستان می رویم. کسانی که دوست دارند، بهتر و بیشتر با گشتن های یهویی و ساده نگاه کردن به سفر، آشنا و روبرو شوند.؛ و بطور کلی، دریافت یک حس خوب، حتی اگر خودت زیاد سفر نکنی.

۳٫ سومی مرتبط با یک نویسنده خوب و بامهارت، شاهین کلانتری عزیز، که بلده چطور دستتون رو برای نوشتن روان کنه.

اگر تو کار نوشتن هستید ویا می خواهید باشید، ولی دستتون به قلم نمی ره.

حتی اگر دوست دارید صرفا یک خاطره نویس و دلنوشته نویس روزانه باشید که خاطراتتون رو بتونید برای خودتان نگه دارید، اینجا می تونه مفید باشه.

البته به نظر من نوشتن صرفا واسه کسی که می خواد بنویسه مهم نیست. روان بودن دست، مهارت های نامه نگاری (که البته هنوز ندیدم شاهین واردش بشه) و بالا بودن دایره لغات، مهارت های مهمی هستند.

۴٫ وبلاگ بعدی، متعلق به یک وبلاگ نویس متفاوت، علی سخاوتی است.

از این جهت می گویم متفاوت، که شاید خیلی هایتان نپسندید. خیلی هم وبلاگش را بروز نگه نمی دارد.

ولی در کل، داشتن یک نگاه متفاوت، در کنار همه ی رویه های نسبتا ثابت، برای من که خوبه. شاید خیلی هایتان او را با کتاب کتاب امکان – سی کار که به جای دانشگاه رفتن یا مسافرکشی می توان کرد، بشناسید.

اخیرا هم خاطره نویسی ها رو شروع کرده.

ابزارها

۵٫ این لینک شاید بیشتر مناسب بازاریابان دیجیتال، خصوصا شبکه های اجتماعی باشه.

یک سایت مدیریت پلتفرم تلگرام، که تا الان، با وجود فراوانی اینگونه سایت ها و بات ها، بنظرم (حداقل برای من) مفید ترین و ساده ترینشون بوده.

اجتماعی ها

۶٫ در آخر لینک یک اکانت اینستاگرام را نمی گذارم (چرا؟)؛

بنظرم اکانت خلاقی هست و اگرچه حتما شما اکانت های خلاق تر و مناسب تری سراغ دارید، برای من خلاقیتش روی بوجود آوردن بازی های اینستاگرامی بسیار جذاب بود.

بازی هایی که شما می توانید در استوری ها (story) انجام بدید.

لطفا خودتان سرچ کنید:Pablo rochat. سایت جالبی هم داره.

فعلا همین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *